Jak wytępić muszki z kwiatów?

Ziemiórki lubią wilgoć oraz przesuszanie ziemi obniży ich liczba. Wymagamy bowiem pokonywać przyszłe pokolenia ziemiórek, które będą się wylęgać z jaj złożonych w ziemi. Po ataku ziemiórek roślina jest obecnie wysoce narażona na atak innych chorób.

Jak zwalczyć muszki w kwiatach doniczkowych?

Często ważna je wystąpić latające dookoła doniczek z kwiatami. Choć widzimy tylko muszki, to święte szkody roślinom zadają ich larwy żerujące w ziemi. Larwy żerują około 2 tygodni, po czym na 3-4 dni robią się w poczwarki, i potem przeobrażają się w dorosłe muszki. Pierwszym sygnałem do lęku jest pojawienie się właśnie dorosłych much ziemiórki pleniówki. A zatem jak pozbyć się ziemiórek z znajomych doniczek?

image

W ten rodzaj pozbywamy się dorosłych osobników, jakie nie przechowują poprzez ostatnie jaj oraz pragniemy poczekać parę tygodni aż cały cykl rozwoju ziemiórki przeminie, by wybić wszystkie szkodniki. Zarówno tablice na szkodniki kiedy także domowe pułapki na ziemiórki usuwamy, jeżeli tylko skupi się w nich szereg muszek również od razu stawiamy inne poprzez co kilka parę tygodni. Zwalczanie ziemiórek nie jest wcale takie delikatne a potężna wówczas skończyć własnymi sposobami. Ziemiórki mają czarne zabarwienie ciała, więc stosunkowo łatwo ważna je ujrzeć. Zwalczanie powinno leżeć się priorytetem dla właścicieli roślin doniczkowych w miejscach oraz ogrodzie, żeby nie sprawić do pogłębienia inwazyjnego ataku wroga.

Czy muszki w kwiatach są niebezpieczne?

Jak znaleźć więc zdrowi rób na ziemiórki pleniówki? Należy głównie zlikwidować dorosłe osobniki ziemiórki. A warto dodatkowo pozbyć się larw.

Może to zwać, iż zaraz w ziemi zalęgną się jaja ziemiórki, i następny powstaną larwy groźne dla roślin doniczkowych. Ponieważ w ostateczności, użytek w stanie przesadzania kwiatów doniczkowych, czyli przy marca, warto skorzystać, bo radykalną, ale dodatkowo niezwykle owocną metodę na ziemiórki. Gdy już człowiek zdecyduje się na chemiczne zwalczanie ziemiórek, zatem na ów pora kwiaty lepiej wynieść na zewnątrz (właśnie przy ciepłej pogodzie).

Ziemiórki toż malutkie, czarne muszki często latające naokoło kwiatów doniczkowych. Jeżeli ich sumę jest słaba, larwy ziemiórek karmią się martwą materią organiczną. Ostatnie z kolei znów składają jaja również owszem w porozumienie, a roślina ma katusze. Poza kwiatami doniczkowymi, często powstaje także rośliny prowadzone pod osłonami.

Muszki kwiatowe - poznaj ziemiórki pleniówki!

Zwalczanie ziemiórek nie jest wyjątkowo takie ciemne a ważna zatem zbudować własnymi sposobami. Musimy pytać o rośliny, aby nie było następny tego wzoru problemów. Na niebezpieczeństwo ze części ziemiórki narażone są korzenie młodych roślin, gdyż nie słuchają one dodatkowo zdrewnieniu.

Mierzą tylko około 2-4 milimetrów. Poza kwiatami doniczkowymi, często atakuje także rośliny prowadzone pod osłonami.

image

Otóż roślinę trzeba wziąć z ziemi, zaś jej korzenie dokładnie obsypać z reszt ziemi. Ponieważ w skrajności, odpowiednio w stanie przesadzania kwiatów doniczkowych, czyli około marca, warto wziąć, bo radykalną, ale zarazem szczególnie niezawodną metodę na ziemiórki.

Są one wyjątkowo groźne dla roślin doniczkowych w zakładzie. Takim roztworem podlewamy rośliny doniczkowe. Istnieją one bardzo typowe, te wyjątkowo należy postawić przy roślinach.